Podzimní pochod přes Jeseníky

10.9.2012

Pokud vám v hrudi bije divoké srdce toužící po něčem jiném než je sychravá, zářijová sobota strávená v bezpečí teplého pokoje se společností hrající televizi, máme pro vás ideální nápad, kam vyrazit.

Pepácká komise si vás dovoluje pozvat na zářijový pochod po jesenických vrcholech. Vše co potřebujete je přitom dobré obutí a dobrá nálada. Výlet je otevřený pro všechny – nejen pro členy Sokola nebo ČA SPV.

Důležité je ještě vědět, že odjezd bude v sobotu 22.9. vlakem ze stanice hl.nádraží Olomouc v 658 hod, do cílové stanice dojedeme v 840 hod. Sraz ráno na nádraží do 635 hod. Jízdenky je dobré koupit po dvojicích – SONE+region (2 dospělí + 3 děti) zpáteční. Předpokladaný odjezd z Branné je v 1625 hod.

Trasa :

Ramzová – Šerák (lze lanovkou) – Keprník – Vozka – Branná

Posletové setkání

10.9.2012 - Karolína Melounová

Zatímco před rokem všechno šílenství ohledně jubilejního XV. všesokolského sletu teprve začínalo, letos už je dávno pryč. Ale nemusí tomu tak být – alespoň pro jeden den. V sobotu 15. září se totiž v areálu Sokola Olomouc-Chválkovice koná posletové setkání. A to nejen pro všechny cvičence, ale i pro rodinné příslušníky. Přijít ovšem můžete i jako necvičenec – jedinou podmínku pro vstup, je láska ke cvičení a hlavně láska k Sokolu.

Během odpoledne i dopoledne je připraven bohatý program pro všechny věkové kategorie.

Nabídka programu:

Sobota dopoledne: Velký poznávací výlet po stopách historie města Olomouce

Sraz v 9:00 před budovou vlakového nádraží Olomouc, procházka po památkách s výkladem ukončená prohlídkou běžně nepřístupných prostor Klášterního Hradiska (vstupné na Hradisko 80 Kč)

Sobota odpoledne: Sportovní odpoledne, promítání záznamu ze sletových cvičení a večerní karaoke

Od 14:00 v areálu chválkovické sokolovny, široký výběr aktivit pro celou rodinu na hřišti i v tělocvičně.

S sebou: Adekvátní sportovní oblečení dle vámi vybraných aktivit a aktuálního počasí.

Bohaté občerstvení zajištěno (dobroty pro děti, grilované klobásy, párky, gulášová polévka, nápoje všeho druhu), připraveny jsou drobné odměny pro účastníky soutěží a pro děti.

Za župní náčelnictvo srdečně zve i další dotazy zodpoví

Antonín Skácel, náčelník župy (tel.: 585 314 126, mob.: 607 245 735)

Vstup zdarma!

Krajská prezentace ČOS v Olomouci

26. 6. 2012 - Karolína Melounová

Ve středu 13. června 2012 se na olomouckém Horním náměstí uspořádala v rámci oslav ke 150. výročí založení Sokola konala tzv. krajská prezentace. Ne přilíš velkou účast ovlivnilo hlavně velmi deštivé počasí, ale ani to nezabránilo všem přihlížejícím užít si skvělé zábavy.

Celým program provázel známý sportovní komentátor Stanislav Bartůšek. Celá akce se konala pod záštitou hejtmana olomouckého kraje ing. Martina Tesaříka, který měl v dětsví k Sokolu velmi blízko a před časem ocenil také několik našich cvičitelů za dlouholetou práci.

Z župy Olomoucké-Smrčkovy se představili cvičenci TeamGymu ze Sokola Olomouc, kteří ve dvou různých věkových skupinách předvedli skvěle secvičenou sestavu plnou nejrůznějších gymnasticky náročných prvků, se kterou reprezentovali župu i sebe na republikovém kole a také cvičenci T. J. Sokol – Chválkovice ve své nacvičené sestavě Tai-Chi a to ve dvou variancí – jednou ze zbraní a po druhé bez ní.

Mezi dalšími vystoupeními byly například country tance Baječných ženských ze Sokola Majetín nebo moderní tance mladých tanečnic ze Sokola Dubicko.

Celou akci pak doprovázelo i několik profesionálních zpěváků, kteří svými chytlavými tóny navazovali skvělou atmosféru.

Zhruba půlhodinový sestřih z celé této akce je možné shlédnout zde.

Sokol na obrazovkách České televize

22. 3. 2012 - Karolína Melounová

Sokol tento rok oslavuje významné jubileum, a sice 150 let od svého založení. Této výjimečné události si všimla i Česká televize a k narozeninám se rozhodla natočit několikadílný dokument o historii, ale i současnosti České obce sokolské.

Dvacetiminutový seriál nazvaný Sokol, síla tradice se skládá z několika částí, ve které se tvůrci pořadu pokusili ukázat sokolství v dnešní době i v minulostí. Každý nový díl se nám pokusí postupně představit jednotlivé župy, slavné a známé osobnosti, které mají, nebo měli, se Sokolem svoje (a jen ty nejlepší) zkušenosti, výjimečné sokolské stavby a samozřejmě i spoustu jiného.

Pořad můžete sledovat každý čtvrtek odpoledne na ČT4 nebo ve videoarchivu České televize (http://www.ceskatelevize.cz/porady/10406331335-sokol-sila-tradice/video/)